MTÜ Lõuna-Läänemaa Raskejõustikuklubi "Leola"
Uuselu talu, Matsalu küla, 90230, Lihula, Lääneranna vald, Pärnumaa
Reg-kood 80267160, gsm +37255674748, janar.sober@mail.ee

Ettevõtja või kodanik, kui Sa soovid toetada noorte sporti, siin on Sul selleks võimalus. Käesoleval lehel on Sul võimalus tutvuda meie tegemistega.
Meie rekvisiidid:
Raskejõustikuklubi Leola IBAN SEB: EE391010220103586013 IBAN Swedbank: EE092200221040971428
Selgituseks "annetus noortespordi toetuseks". RJK Leola kuulub tulumaksusoodustuse nimekirja.

pühapäev, 9. jaanuar 2011

VII Dünamo noorteturniirNiisiis, eile 8. jaanuaril toimus Haapsalu spordihoones, VII Dünamo noorteturniir. Lihulast osalesime 15 poisiga, individuaalse spordiala kohta on see päris palju! Tegemist on Eesti maadlusliidu kalendris oleva võistlusega, mis tähendab, et osaleda võivad kõik klubid üle vabariigi. Kohal olid noored maadlejad Tapalt, Tallinnast, Valgast, Pärnust, Jõgevalt, Haapsalust, Martnast, Märjamaalt, Vana-Vigalast, Lihulast ja võibolla kusagilt veel, kõik kokku 78 noort.
Seekord keskendusin peamiselt lasteaia lastele, tundus õiglane ent suured suutsid tulemuste suhtes eriti üllatada, samas 1+1=2. Järjepidev harjutamine on meid viinud selleni, et astume oma arengus edasi järgmise sammu. Pikema jututa, tulemused kehakaalude järgi:
2003.a sündinud ja nooremad
-23 kg 5. koht Robin Mõtt, 4. koht Sander Sõber 3. koht Karel-Glaus Vest ja 1. koht Andero Polberg
-26 kg 5. koht Samuel Kastepõld, 2. koht Siim Urb, esimene ja ainus kaotus tuli finaalis. Kolm esimest vastast Siim võitis üsna kindlalt teineteise järel. Selles kaalus osales 11 noormaadlejat, mis tähendab, et Siim on tegelt tegija. Siim on üks nendest poistest, kes trennist peaaegu, et ei puudugi.
-30 kg kehakaalus suutis Markus Sõber saavutada 2. koha. Võrreldes eelmise aastaga on areng selline, et kui tookord pidime poolfinaalis kaotama ühele Uspenski poistest, siis seekord suutsime võita mõlemaid. Muide, Markuse võitlejahinge ja vaprust iseloomustab tõsiasi, et nädalapäevad varem pandi talle Pärnu haiglas diagnoosiks parema käe, keskmise näpu, kolmanda lüli luu mõra. Teipisime näpu nagu kord ja kohus ning see aitas. Sellise riski julgen võtta üksnes seetõttu, et Markus on minu enda poeg.
-35 kg kehakaalus oli 2 võistlejat, mõlemad Lihula lasteaia kasvandikud. 1. koha saavutas Jaspar Kirs ja 2. koha saavutas Silver Nikkel
+35 kg sai Eerik Pank tänu oma suurusele esimese koha. Alahinnata ei maksaks, Eerik on karikat igaljuhul väärt.

2001.a sündinud:
-35 kg Rocco Mõtt kaotas kohe avaringis. Hiljem tema  vastane edasi ei pääsenud ja Rocco oli mängust väljas. Selles kaalus olid kohal kõik tegijad vabariigist, nii et tegu oli väga tugeva kaaluga.
-42 kg kehakaalus suutis Werner-Veiko Kleinod pääseda finaali, ent iseenda eksimuse tõttu tuli vastu võtta kaotus. 3-5. koha matšis suutis Werner vastase alistada ja tulemuseks jäi auväärne 3. koht, 9 osaleja seas. Kuigi...finaali koht oleks olnud...ehk järgmine aasta.
-59 kg kehakaalus tegi suurepärase soorituse Fred Martin Mägi ja saavutas 3. koha.
-66 kg kehakaalus sai Rasmus Nikkel samuti 3. koha
-73 kg kehakaalus tõstis Joonas Kaskmäe kõvasti oma väärtust saavutades 3. koha.

Tegelikult ma teeks liiga kui tõstaks esile kedagi, kes teistest rohkem trennis käib. Kõik need ja teisedki õpilased on väga tublid trennis käijad ning väga agarad maadlussaalis mürama, keegi neist ei jõlgu Konsumi ees ega talla alevivahel tuult. Ma loodan väga, et see nii ka jääb

2011 aasta võistluste PROTOKOLL
Võrdluseks võid vaadata eelmise aasta sama võistluse tulemusi SIIT

3 kommentaari:

 1. Janar
  Tubli, oled tõeline kirjamees ;-)
  Siit klubist tuleb tulevasi konkurente.

  Evo
  Valga Spordiklubi

  VastaKustuta
 2. Nõus Evo´ga.
  Sellest klubist tuleb kindlasti päris paljudele konkurente, ent vähem oluline ei ole asjaolu, mida ka Janar ise juba mainis.

  Päris suurel hulgal Lihula noortel (ja veel noorematel :) meestel on asjalik väljund, mis neil nii sportlastena kui isiksustena heas ja õiges suunas areneda aitab.

  Sa, Janar Sõber, teed väga tänuväärset tööd !
  Jõudu ja edu !

  VastaKustuta