MTÜ Lõuna-Läänemaa Raskejõustikuklubi "Leola"
Uuselu talu, Matsalu küla, 90230, Lihula, Lääneranna vald, Pärnumaa
Reg-kood 80267160, gsm +37255674748, janar.sober@mail.ee

Ettevõtja või kodanik, kui Sa soovid toetada noorte sporti, siin on Sul selleks võimalus. Käesoleval lehel on Sul võimalus tutvuda meie tegemistega.
Meie rekvisiidid:
Raskejõustikuklubi Leola IBAN SEB: EE391010220103586013 IBAN Swedbank: EE092200221040971428
Selgituseks "annetus noortespordi toetuseks". RJK Leola kuulub tulumaksusoodustuse nimekirja.

pühapäev, 13. oktoober 2013

Maadlust nii, et Tapab!

Eile, 12.10.13 toimus Tapa maadluspäev. Lihulat esindasid Joonas Kaskmäe ja Markus Pastjan.

Eelmise nädala kolmapäeval käisid Pärnu Leo mehed meil trennis. Neil seal keeruline treeninguid läbi viia, kuna Paikusele ehitatakse uut spordihoonet. Proovivad end vormis hoida lähimate naabrite juures treenides. Ei meil pole selle vastu midagi, kui saame abiks olla.

Teadsin, et mul tuleb ilgelt kiire nädalavahetus ja Tapale sõit oleks kõik sassi löönud. Trenni lõpus leppisime kokku, kuna pärnakatel oli autos paar vaba kohta, et võtavad meie trenni poisid ka kaasa.

Laupäeva hommikul kell 5.40 korjasin Pastjani ja Joonase peale ja viisin Pärnu. Päeval vedasin mulda, värvisin Frediga laudist jne. Fred õpib nüüd Pärnus ja treenida keeruline, lubas jõusaalis käima hakata, meest sõnast:) Õhtul viisin Fredi Pärnu ja korjasin Pastjani ja Joonase peale.

Selline karikas siis...


Aga siis maadlusest ka. Joonas sai esikoha -85kg kehakaalus. Võimas! Päeval helistas ja andis teada, et võitis kahte vastast, sealhulgas ühte Venemaa maadlejat. Ütles, et tundis erilist vastutust justkui esindaks eestit:) esindasidki ju. Võib tunda uhkust.

Venelasega matš oli olnud raske, võitlus oli nii karm, et vene poisi keskmine näpp vajas matši lõpus kipsist tuge. Joonas ei ole karm, matš oli karm. Teine poiss oli Tapa esindaja, kelle Joonas pani sellili.

Markus Pastjan võistles kehakaalus kuni 69kg. Esimeses ringis oli Pastjan vaba, teises ringis võitis kindlalt Tallinna poissi. Kolmandas ringis läks Pastjan kokku hilisema kaalu võitjaga, Läti noormaadeljaga. Tuli kaotus, aga kuna vastane pääses finaali, sai Pastjan võimaluse maadelda kolmanda koha peale. Pärnu Leo poisile tuli alla vanduda ja Pastjan saavutas korraliku 5. koha. Kaalus oli 10 meest.
Pastjan on oma maadluselt läinud oluliselt paremaks. Praegu on väga oluline usinasti treenida, oleme seal, kust saab ruttu ja palju paremaks.

Oluline on see, et tegemist oli seeriavõistluse osavõistlusega ja Joonas saavutas teise seeriavõistluse esikoha järjest ning tagas omale üldarvestuses 1. koha. Auhinnaks on juhendi järgi 150€ auhinnaraha ja sporditarbeid.

See aasta nagu ma ühes varasemas sissekandes ütlesin, on/sai/saab olema Joonase aasta!

Pildid
Protokoll

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar