MTÜ Lõuna-Läänemaa Raskejõustikuklubi "Leola"
Uuselu talu, Matsalu küla, 90230, Lihula, Lääneranna vald, Pärnumaa
Reg-kood 80267160, gsm +37255674748, janar.sober@mail.ee

Ettevõtja või kodanik, kui Sa soovid toetada noorte sporti, siin on Sul selleks võimalus. Käesoleval lehel on Sul võimalus tutvuda meie tegemistega.
Meie rekvisiidid:
Raskejõustikuklubi Leola IBAN SEB: EE391010220103586013 IBAN Swedbank: EE092200221040971428
Selgituseks "annetus noortespordi toetuseks". RJK Leola kuulub tulumaksusoodustuse nimekirja.

pühapäev, 26. jaanuar 2014

Eesti täiskasvanute MV

25. jaanuaril toimusid Raplas Sadolini spordihoones Eesti täiskasvanute MV-d Kreeka-Rooma maadluses.

Kalendris oli see kirjas juba ammu, kuid kahtlesin suht pikalt, kas julgeme minna meestega mõõtu võtma või mitte. Meie poisid on ju ikkagi "külatrennipoisid" ja esimest aastat juunioride vanuses. See tähendab, et paar kolm aastat on veel meestega konkureerimiseni aega.

Oleme eelmisel aastal võistelnud palju, vaatasin vanu protokolle ja nägin, et enamusega oleme juba ka matil kohtunud, mõnega koguni mitu korda ja mõnd isegi võitnud.

Otsustasime osaleda.


Janar, Joonas, Markus
Ise olen poistele olnud peamiseks sparringuks ja maadelnud sel aastal varasemast rohkem. Lisaks tundus eestikatel osalemine ja kaalude muutumine heaks stiimuliks, et oma kehakaalu alandada.

Olin poistega solidaarne: treenisime koos, nälgisime koos, võistlesime koos.

Trennid olid natuke teistsugused, oli ju vaja kaalu võtta ja lihvisime tehnikat. Muidugi me tüdinesime, väsisime - siis jälle tõusime, pingutasime ja higistasime.

Poistel oli 2-3 kg vaja tagasi hoida, enda kohta ütlen nii, et 6.01 kaalusin 105kg ja kaalumisel 24.01 kell 19.00 kaalusin koos trikooga 98kg. On erinevaid dieete, kuid üks tõhusamaid aegade algusest on "hoia suu kinni ja liiguta ennast". Aasta tagasi olin 110kg, nii, et palju õnne mulle.

Endale panin kaks eesmärki, tahtsin punkti võtta ja mitte viimaseks jääda. Kõik läks vastupidi punkte ei saand ja jäin viimaseks, mis siis ikka, suurim võit on kaotatud 7kg. Kokkuvõttes EMV 11. koht kehakaalus -98kg.

Vigala treener Olev Nisumaa ütles: "Müts maha iga mehe ees, kes kaalu võttis ja välja tuli". Peale 56 sekundit pingutust ja peksa saamist oli pagana hea ja innustav neid sõnu kuulda.

Aga olgu, selle õhtu staar ei olnud mina, tulemuse tegid hoopis poisid.

Markus Pastjan võistles -66 kg kehakaalus. Hea loosiõnnega oli ta esimeses ringis vaba. Teises ringis läks Pastjan kokku 3x EMV kulla omanikuga, kes hiljem juba 4. kordseks Eesti meistriks tituleeriti. Kolmandas ringis oli juba 3.-5. koha kohtumine ja selle kaotas Pastjan meie treeningutel harjutava mehega, siia kanti Vändrast kolinud Argo Kaasiga. Argol on mitu erinevat EMV medalit. Kokku täiskasvanute Eesti MV 5. koht. See on tugevaim saavutus Markus Pastjanil.

Joonas Kaskmäe oli samuti esimeses ringis vaba. Teises ringis maadles Joonas hilisema hõbemedali mehega. Kuna vastane jõudis finaali, maadles Joonas 3.-5. koha matšis noore mehega Vigalast. Taaskord tuli kaotus, kuid lahinguga kaotus ja tulemuseks samuti 5. koht täiskasvanute Eesti MV-lt -85 kg kehakaalus.

Kokku võistles 80 meest, Läänemaad esindas 4 võistlejat. Saavutasime 4 punkti ja olime 9 osalenud maakonna arvestuses 8. kohal. Klubide arvestuses saavutasime Leolaga 17. koha 21 klubi konkurentsis.

Suur tänu Arvi Alesmaale, kes meid seekord transpordiga aitas.
Selle hooaja alguse Leola transporti toetab Kultuurkapital.

Protokoll

Videod

Pildid

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar