MTÜ Lõuna-Läänemaa Raskejõustikuklubi "Leola"
Uuselu talu, Matsalu küla, 90230, Lihula, Lääneranna vald, Pärnumaa
Reg-kood 80267160, gsm +37255674748, janar.sober@mail.ee

Ettevõtja või kodanik, kui Sa soovid toetada noorte sporti, siin on Sul selleks võimalus. Käesoleval lehel on Sul võimalus tutvuda meie tegemistega.
Meie rekvisiidid:
Raskejõustikuklubi Leola IBAN SEB: EE391010220103586013 IBAN Swedbank: EE092200221040971428
Selgituseks "annetus noortespordi toetuseks". RJK Leola kuulub tulumaksusoodustuse nimekirja.

esmaspäev, 14. aprill 2014

Joonas Kaskmäe - Eesti juunioride MV hõbe!

12. aprillil toimus Haapsalus Eesti MV juunioridele.

Protokoll
Pildid
Videod

Me panime välja 4 poissi. Kõik suured ja kogenud mehed. Markus Pastjan -66kg kehakaalus, Cardo Jurs -74kg kehakaalus, Joonas Kaskmäe -84kg ja Fred Martin Mägi -96kg.


Pole paha nimekiri Lihula meestest, Leola maadlejatest. 4 meest ja 4 erinevat kaalu. Kahel viimasel päris uhke auhinnakapp kodus, kadettide vanusest mõlemil rohkem kui üks Eesti MV medal.

Ei murra meid kaotused, ei uhkeks tee võidud...

Jaanuaris hakkasime täpsemalt juunioride juhendit vaatama. Muuseas pakkusin, et küll oleks lahe kui saaks igas kaalus kuti välja panna. Cardo võttis asja tõsiselt, kaalus ta siis 82+-2kg. Fred 88+-2 ja Joonas 84+-2 kg. Viimastel aastatel on Fred ja Joonas rohkem maadelnud ja võistlenud, nii et Cardol oleks olnud nendega ühes kaalus raske võistelda. Pikemalt sellest siis juttu ei olnud, paari nädalapärast oli Cardo 78-79kg. Mõtlesin, et okei alguse furoor, küll läheb üle.

Ei läinud üle, kolm kuud hiljem Noorte Palusalul võistles Cardo kaalus -74kg. Raske uskuda, veel raskem teha. Mis jõud see on, mis paneb niimoodi asjad liikuma?

Tahtejõud, inglise keeles willpower, veel parem The Power of Will, Iron Will. Kananahk tuleb ihule kui neid ridu loen.

On mitu asjaolu, mis ei ole õiged, nii suurt kaalukaotust ei tohi teha. Nõus.

Ma tean seda, et Cardo ei nälginud, ta ei käinud ka jooksmas, vähemalt mitte nii tihti kui eeldaks sellise kaalukaotuse puhul. Ta maadles ja kontrollis oma ihasid. Ta treenis.

Kui tahaks vinguda, mida protokolli vaadates võiks teha ja küsida, mis mõte sellel on, kui tulemust ei ole. Palusalul oli Cardo tulemus 9. koht ja Eesti MV-l 15. koht. Vastus on lihtne: Tee järgi, saad teada mis mõte sellel on.

Minu jaoks on seal tegevuses terve maailm peidetud. Kõik olulised omadused on sellega kirjeldatud - sihikindlus, tahe, motivatsioon, vaimujõud, tarkus, pühendumus, veelkord tahe ja sihikindlus. Minu jaoks näitab see inimese võimekust, potentsiaali, iseloomu, kangust. Kõike, mida ma inimeses hindan. Tegelikult see jutt ei käi ainult Cardo kohta. Autos arutasime, me oleme vähemalt 100 kg pundipeale maha võtnud, sama palju tagasi ka söönud.

Nii, et Janar kui sa tunned, et maha on raske võtta ja kuidagi kaal ei liigu ja tahaks loobuda - küsi poistelt kuidas see käib. Küsi Cardolt.

Joonas Kaskmäe...Joonas saavutas hõbemedali. Juunioride vanuse hõbemedali. Neid medaleid ei jagata niisama, isegi siis kui võtad kümme kilo maha ei pruugita seda sulle anda. Seda ei anta isegi siis, kui oled aasta otsa trennis käinud, ka see ei aita kui oled treeneri või kohtuniku sugulane.
Võida, võida veel ja see pannakse sulle kaela. Võida kõiki saad kuldse.

I Liitmäe, II Kaskmäe, III Milva, III Kirsch
Joonas oli liimist lahti, oli liimist lahti juba noorte Palusalul. Jaanuaris oli Joonas hea, ka märtsi alguses oli kõik hästi. Märtsi lõpus, aprillis oli kõik kadunud. Vorm oli läinud, täiesti läinud. Keelasin tal jõusaalis käia ja käskisin pidutseda. Hilja käskisin. Sain targemaks, õppisin midagi, mida arvasin teadvat. Kogenud veel ei olnud.

Ma ei öelnud Joonasele midagi vormi kohta enne võistlusi, trennis korra veel sähvatas, aga see oli mage ja punnitatud sähvatus. Joonas on kogenud ja ta teab seda isegi.

Ütlen ausalt, meid päästis loos ja kohutaval kombel oli meil lisaks veel õnne. Esimese matši Joonas võitis 6:0 kaotusseisust. Teise vastase pani lihtsa, toore ja rabeda Nurmekunni jõuga sellili, maadlusega ei olnud seal midagi pistmist. Või siiski, jõudu on tal seepärast, et ta maadleb.

Samasuguse isuga hävitab Joonas vastaseid.


Pastjan tegi, mis suutis, enda oma tegi ära. Kaalus oli palju mehi ja vastane jäi pronksile. Ei ole midagi teha, kõik tahavad saada medalit. Tegelt ühte asja saab teha, veel rohkem maadelda.

Jäta meelde, mis tunne see on - kui tuleb laiskus ja ei viitsi treenida, meenuta seda tunnet.

Fred, jah Fred on oleksite mees. Kui oleks nii, siis oleks kindalsti olnud veel nii ja siis nii. Täna on aga nii nagu on. Fred on noor, kaks Eesti MV medalit on sel aastal juba teenitud. Juuniorides käivad asjad teisiti. Oleksite mees nagu ma ütlesin, oleks vaja rohkem maadelda, muud polegi vaja. Kõik on nii või naa väga hästi.


Reaalsuse eest sa end ei peida.


Võitsid parimad, meie oleme ka head. Läänemaa parimad igaljuhul


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar