MTÜ Lõuna-Läänemaa Raskejõustikuklubi "Leola"
Uuselu talu, Matsalu küla, 90230, Lihula, Lääneranna vald, Pärnumaa
Reg-kood 80267160, gsm +37255674748, janar.sober@mail.ee

Ettevõtja või kodanik, kui Sa soovid toetada noorte sporti, siin on Sul selleks võimalus. Käesoleval lehel on Sul võimalus tutvuda meie tegemistega.
Meie rekvisiidid:
Raskejõustikuklubi Leola IBAN SEB: EE391010220103586013 IBAN Swedbank: EE092200221040971428
Selgituseks "annetus noortespordi toetuseks". RJK Leola kuulub tulumaksusoodustuse nimekirja.

esmaspäev, 9. november 2020

20. Eesti meistrivõistlused sumos lastele Jõgeva spordihoones.

7.-8.11.2020 osalesime Lääneranna spordikooli noorema grupi maadluspoiste ja tüdrukutega Eesti sumo meistrivõislustel Jõgeval.

Olgu kohe öeldud, et nalja sai. Sai pinget ja medaleid.

Ei ole paremaid, halvemaid aegu, on vaid hetk, milles viibime praegu.

Järelkasv on kõige olulisem. Sel korral maksin ära suure võla, mille ma olin meie noorema grupi trenni lastele juba ammu võlgu. 

Me käisime 17. lapsega Jõgeval võistlemas. 

Sumo on lihtne ala, lükka vastane pikali või ringist välja ja sa oled võitja. Just sellepärast sobib ta hästi algajatele maadlejatele, kes juba peaaegu hästi oskavad püsti seista. Paar nädalat keskendusime trennis peamiselt sumole.

Kui võistluselevus ajab trennilapse pöördesse, siis on trenn lapsele õige koht.

Ja usu mind - see laste elevus ei tee treeneri tööd lihtsamaks, küll aga annab ta oluliselt midagi sõnuseletamtut treenerile tagasi, sellise sisemise energia. Füüsiliselt oli laste emotsioonide ohjamine pisikeses kummitoas paras väljakutse. Aga saime hakkama, ma ei ütle, et eeskujulikult, aga saime riidu minemata hakkama - see on suur võit. 

Laupäeva õhtul sõitsime suure bussiga Jõgevale, kaasas 17 last ja 9 lapsevanemat. See on läbi aegade suurim ja noorim delegatsioon, kellega ma nii kaugel käinud olen. Algul oli plaan, et sõidame tugevamate lastega, kelle emasi-isasi ma tean, Jõgevale autodega. Noh, et moosin paar vanemat ära, kellel on autod ja saame pika sõidu tehtud. 

Mingil hetkel hakkas koitma mus arusaam, et ma ei saa peaaegu kedagi trenni grupist maha jätta. Kõik on seal tublid, ja kui Andreas mulle trennis näpu ribide vahele lükkas (sõna otseses mõttes) ja ütles, et mina tulen võistlustele ja jutul on lõpp, oli selge, et nüüd on olukord mul ülepea.

Jumal tänatud, Lääneranna vald tuli appi ja tellis meile suure bussi - mure oli murtud. Saime lastele korraliku ekskursioon-seiklus-väljasõidu tehtud, lapsevanemad kaasas ja abis laste kantseldamisega ja autojuhtimise kohustusest priid, saime kõik oluliselt pingevabalt tehtud. Sellistel hetkedel ja sellise abi korral tunnen ma ennast väärtustatuna - lihtsad asjad, mu sõbrad, lihtsad asjad...

Kokku saavutasime 4 hõbemedalit ja 4 pronksmedalit.

Üle aastate sain tunda end spordilapse vanemana, mu tütar sai ka medali. Ehk ongi neil normaalne treener.

Tulemused ja kogemused:

Ardon Alesmaa 2. koht

Kert Kukk 2. koht

Gregor Hendrik Mölder 2. koht

Andreas Rebane 2. koht

Mia-Jessica Mölder 3. koht

Liibet Sõber 3. koht

Mai-Kätriin Mölder 3. koht

Charli Takk 3. koht

Mattias Idvani

Keron Kamarik

Lauri Laev

Ats Laos

Rasmus Luist

Jüri Mihk

Marleen Takk

Kaarel Maiko Tšekenjuk

Karl-Kristjan Vokk


Mu tänu ja kummardus vanematele:

Peeter Idvani

Stenar Kamarik

Tanel Laos

Sölvi Männik

Janar Sõber

Kainer Mölder

Inkeri Mölder

Kerlin Liiva

Raul Kukk
1 kommentaar:

  1. You need personal informations from companies,family and friends that will better your life and you need easy access without them noticing or you’re financially unstable and you have a bad credit score, come to Brillianthackers800@gmail.com he will solve that without stress,he and his team can clear criminal records without leaving a trace and can also anonymously credit your empty credit cards with funds you need,all these things and more this hacker and his team will do cause they keep you updated on every step taken in order to achieve the goal and they also deliver on time,I tested and confirmed this I’m still happy on how my life is improving after my encounter with them, you can send a mail to Brillianthackers800@gmail.com

    VastaKustuta